Patlayan Galaxy Note 7, iPhone Satışlarını Arttırabilir


Apple Chief Executive Officer Tim Cook laughs as he speaks during a event for students to learn to write computer code at the Apple store in the Manhattan borough of New York, December 9, 2015. REUTERS/Carlo Allegri - RTX1XZ02

Samsung’un Galaxy Note 7 cihazlarında yaşanan facia firmanın satışları ve üretimi durdurma kararı almasına itmişti. Firma, daha ilk geri çağırma operasyonunda bile milyar dolar zarara uğramıştı. Son açıklamlar ise Samsung’un borsada 17 Milyar dolar erimesine neden olmuştu. Burada yaşanan krizi Apple ise fırsata çevirebilir.
Drexel Hamilton analisti Brian White’a göre Apple bu durumdan en karlı çıkacak firma olacak. Esasında iPhone satışlarında bu dönemde de düşüş bekleyen analistler Galaxy Note 7’de yaşanan bu sorundan sonra fikirlerini daha pozitif yönde değiştirdi.
Normal şartlarda Galaxy Note 7’nin yıl sonuna kadar 12-14 Milyon adet satış yapacağı varsayılıyordu. Yaşanan bu olaylardan sonra bu rakam artık imkansız ve dolayısıyla bir boşluk mevcut ve bu boşlukta bulunan kullanıcılar diğer rakip telefonlara kayacak. Öyle ki uzmanlar iPhone’un 8 Milyon ekstra satış ile destekleneceğini belirtiyor.
GG WP Samsung.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.