Porsche, Yüksek Hızlı Şarj İstasyonunu Duyurdu! | Dijitaller

Porsche, Yüksek Hızlı Şarj İstasyonunu Duyurdu!


Porsche, elektrikli araçların geleceğini biliyor ve sadece bu geleceğe hazırlanmak için büyük bir adım atıyor. Performans otomobil markası Berlin’de yeni bir ofis açtı ve yeni tesis, şirketin ilk iki ultra hızlı 800 voltluk şarj cihazını içeriyor (birisi aşağıda resimde).

Varolan elektrikli araçları (EV-Electric vehicle) 150kW şarj oranıyla (120kW Tesla Supercharger’dan daha hızlı) şarj edebilecek Porsche’un şarj istasyonu, gelecekteki otomobiller için 350kW’a kadar da çıkabilir. Porsche’un gelecek Mission E aracı için, bu 15 dakika içinde yüzde 80 şarj anlamına gelecektir. Bu, benzin istasyonundaki tipik bir duraktan daha uzun, ancak günümüz koşullarına göre hayli daha kısa.

Elbette Porsche burada durmayacak. Bir başka yüksek hızlı istasyon Atlanta’daki Porsche Amerikan merkez binasında yapım aşamasındadır ve firma, Mission E 2019’da geldiğinde yükleme işlemlerini hızlandırmayı ummaktadır. Başka bir deyişle, ilk uygulayıcıların en kısa sürede yüklenmeleri için sınırlıda olsa bazı seçenekleri olacaktır.

Porsche istasyonlar konusunda yalnız olmayacak. Diğer araba şirketleri ile Avrupa çapında 350kW kapasiteli şarj istasyonları kurma konusunda ortaklık yapıyor ve Tesla’nın şarj istasyon cihazlarıyla rekabet etmeyi taahhüt ediyor.

Porsche Mission E otomobilinin ayrıntılarını, teknik özelliklerini, maksimum hız ve menzilini Türkçe olarak buradan okuyabilirsiniz.

Kaynak; Electrek

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Porsche, Yüksek Hızlı Şarj İstasyonunu Duyurdu!

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz