Qualcomm Quick Charge 4.0 Plus'ı Duyurdu, Artık Her Şey Daha İyi


Daha henüz Quick Charge 4.0 destekleyen bir akıllı telefon piyasaya çıkmamışken Qualcomm, Quick Charge 4.0 Plus teknolojisini duyurdu.

Quick Charge 4.0 Plus ile artık daha daha hızlı ve daha serin bir kullanım imkanını bizlere veriyor. Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Qualcomm bir süredir geliştirdiği ve büyük geliştirmeler içerdiği Quick Charge 4.0 -Hızlı Şarj 4.0- standardını duyurmuştu fakat üzerinden çok geçmeden artık yeni nesle terfi edildi.
Yeni sürüm ile birlikte gelen yenilenmiş Dual Charge, cihaza gelen akımı ikiye bölüyor ve böylece cihazın daha hızlı şarj olmasını aynı zamanda da daha az ısınmasını sağlıyor. Öyle ki Qualcomm’a göre QC 4.0 Plus önceki nesle göre %3 daha az ısınıyor.
Bununla birlikte birtakım daha iyileştirmelerle yeni neslin %15 daha hızlı şarja imkan tanıması sağlanmış ve %30 daha verimli bir hale getirilmiş. Quick Charge 4.0 Plus teknolojisi ilk olarak ZTE Nubia Z17 modelinde kullanılıyor. 3200mAh bataryası olan cihaz, 0’dan Yüzde 50 doluluk seviyesine sadece 25 dakikada çıkıyor.
Kaynak; Qualcomm


Metin Akpınar
Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir