Qualcomm'dan Yeni İşlemciler; Snapdragon 660, 635 ve 630 | Dijitaller

Qualcomm’dan Yeni İşlemciler; Snapdragon 660, 635 ve 630


2017 yılında hali hazırda herhangi bir yongayı piyasaya sürmeyen Qualcomm’da hareketli zamanların yaşandığı belirtiliyor. Bildiğiniz gibi Snapdragon 835 duyurulmuş durumda ancak onu ilk olarak Galaxy S8 ailesinde göreceğiz. Haliyle şimdilik yeni bir işlemci bulunmuyor fakat gelen bilgilere göre firmanın üç yeni orta seviye işlemci üzerine çalıştığı belirtiliyor.

Snapdragon 660, Snapdragon 635 ve Snapdragon 630 olarak adlandırılan işlemciler orta seviyeye yeni bir soluk getireceğe benziyor. Özellikle Snapdragon 660’ın teknik detayları onu çok cazip bir yere konumlandıracak gibi. Umarım orta seviyede 660’lı cihazları uygun fiyatlara görebiliriz.

Her neyse, detaylara geçecek olursak bu işlemcilerin en güçlüsü Snapdragon 660 ile başlamamız doğru olur. Beklenildiği gibi 8 çekirdekli bir yapıya sahip olan yonga, 4 adet Cortex A73 tabanlı çekirdeklerden ve 4 adet Cortex A53 tabanlı çekirdeklerinden oluşuyor. Cortex A73’ün üstün bir performans sergilediğini de belirtmeliyim.

Grafik kanadından Adreno 512 birimin yer aldığı yongaya çift kanal LPDDR4X-1866 MHz RAM,UFS 2.1 depolama, 24MP’e kadar kamera ve LTE Cat. 10 desteği eşlik ediyor. Bununla birlikte Snapdragon 660’ı ilk kullanacak firmanın Xiaomi olduğu ve Redmi Pro 2’de bu yongayı görebileceğimiz belirtiliyor.

Snapdragon 635 ve Snapdragon 630 ise hali hazırda bulunan Snapdragon 625’in güncel hali konumunda. Daha yüksek enerji verimliliği ve iyileştirilmiş performans ile gelen iki yonga da 8 adet Cortex-A53 çekirdeğini kullanıyor. 2GHz-2.2GHz arasında değişen hızlara sahip olan yongalar Adreno 506, LTE Cat. 7 ve LPDDR3 RAM desteğine sahip olacakken onları bahar döneminde görmemiz bekleniyor.

Kaynak; GizmoChina

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Qualcomm’dan Yeni İşlemciler; Snapdragon 660, 635 ve 630

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz