RED Hydrogen One Videoda Gösterildi; 1200 Dolarlık Holografik Ekranlı Telefon


Gelecek temalı ama yakında gelecek.

Belki bazılarınız hatırlayacaktır. Geçen ay yüksek kaliteli profesyonel kamera üreticisi RED’in bizlere gösterdiği Hydrogen One adına sahip olan bir telefon vardı. Bunun size haberini yapmadık. niye yapmadık bilmiyoruz. Ama her neyse, Hydrogen One’ı popüler bir teknoloji kanalı ayrıntılı bir videoda gösterdi ve meraklarımız biraz da olsa giderildi.

İlk olarak şunu belirteyim, videoda gösterilen Hydrogen One akıllı telefonu sadece işlevsel olmayan, nihai ürün olan prototip. Fakat Marques Brownlee (MKBHD) videonun bir kısmında telefonun çalışan bir versiyonunda 3D holografik ekranını da deneyimliyor. Fakat bu kısımda telefon blurlanmış durumda. Nedenini bilmesek de Marques, holografik ekrandan gerçekten etkilendiğini söylüyor.

RED’in Hydrogen One akıllı telefonu her zamanda 3D holografik ekranı çalıştırmayacak. Muhtemelen telefon normal kullanımda 2D standart görüntü sunarken oyunlarda ve 3D içeriklerde bu teknolojisine geçiş yapacak. 5.7 inç büyüklüğünde bir ekran ile gelecek olan Hydrogen One, tasarımsal açından ise gördüğümüz hiçbir şeye benzemiyor.

Sanki Moto Z Force ile bir Traktörün çiftleşmiş hali gibi. Oldukça büyük ve kaslı. Çift kameralı ve bir de kamera modülüne sahip. Kamera modülü Moto Z ailesinde gördüğümüz gibi telefonu takılıyor. Büyükçe bir modül olan Hydrogen modu telefonu bir DSLR makineye çeviriyor.
Telefonun alüminyum gövdeli modeli 1.195 Dolar, titanyum modeli ise 1.595 Dolar karşılığında satılacak. Cihazın 2018’in ilk çeyreğinde çıkmasını bekliyoruz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.