Resmi Açıklama; Galaxy Note 7 Satışları Durduruldu!


Geçtiğimiz gün sizlere Samsung‘un Galaxy Note 7‘de yaşanan bir sorundan ötürü Güney Kore’de satışlarını durduğunu aktarmıştık. Samsung tarafından yapılan resmi açıklamaya bakacak olursak durum sanıldığından daha ciddi bir boyutta.
Galaxy Note 7 çıkışından bu yanan oldukça iyi satış rakamlarına ulaşmıştı. Talep karşısında tedarikte sorun yaşayan firma için bu mutlu ve oldukça önemli tablo bir anda kötü bir senaryoya kurban gitti. Galaxy Note 7’de yaşanan şarj esnasında yanma, patlama gibi sorunların baş göstermesi firmayı oldukça olumsuz etkileyecek. Zira bu yıl iPhone 7’de Apple’ın düşüşünün devam etmesi bekleniyordu ki bu Samsung için çok önemli bir fırsattı.
vaerc573j76pppc9p3zz
Güney Koreli dev üretici Samsung’un yaptığı açıklamaya göre şuana kadar tam 35 kullanıcı bu sorunu yaşamış. Donanımsal bir problem olan sorun batarya hücrelerindeki bir anormaliden kaynaklanıyor. Samsung elini çabuk tutarak bu işi ciddiye aldığını ve daha fazla kullanıcının etkilenmemesi adında satışları durdurduğunu açıkladı. Geniş çaplı bir inceleme başlatan firma önümüzdeki haftalarda ücretsiz değişim programını da başlatacak.
Şimdiden felakat senaryoları yazmaya gerek yok ancak için de ciddi olduğunu bilmek gerek. Oluşan ve oluşacak olan maddi kaybı Galaxy S7 serisi nötr hale getirebilir. Ancak sorundan Samsung’un ne kadar etkileneceğini şimdiden kestirmek zor. Ayrıca cihazın bu sorununun test esnasında neden fark edilmediği ayrı bir sorun. Bu nedenden ötürü bazı yöneticilerin kovulabileceği de dillendiriliyor.
Kaynak: Samsung.com


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.