Resmi; LG G5'in de Ekranı Her Zaman Açık Olacak


Kısa süre önce Galaxy S7’nin ekranın daima açık olacağını söylemiştik. Dev telefon üreticisi LG’de elini çabuk tutarak kısa süre önce LG G5‘in de ekranının daima açık olacağını açıkladı. Açıklamayı resmi Facebook hesabı üzerinden yayınlayan firma, G5’i 21 Şubat tarihinde tanıtacak.
LG, paylaştığı gif resminde G5’in genel hatlarını da ortaya koymuş oldu. LG G4 modeline göre daha oval hatlar ilgi çekiyor. Ekranına gelirsek G5’in de erkanının bir kısmında tarih, cevapsız çağrı, ajanda, mail gibi bildirimlerin yer alacağı gösterildi. Ekranın bu şekilde daima açık kalması aslında enerji tüketimini düşürüyor. Zira sık sık kilidi açıp saate veya tarihe bakıyoruz. Eğer bu şekilde her zaman açık kalırsa pilden tasarruf sağlanmış olur.

LG G5 Özellikleri

LG G5 tepeye oynayan bir model ve hedefleri var. Bu bağlamda modelin güçlü olacağı aşikar. LG G5’te 5.4” QHD(2K) AMOLED ekran, Snapdragon 820 yongası ve Adreno 530 GPU’su, 4GB RAM, 32/64GB depolama, parmak izi okuyucu, yan tarafta ses açma-kısma tuşu, arka tarafta çift kamera teknolojisi gibi özelliklerin kullanılması bekleniyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.