Robotistan, Yerli Geliştirici Kiti Tinylab İle İddialı!


Türkiye’de robotik alanda önemli adımlar atan ve adını duyuran Robotistan, elektronik prototipleme cihazı Tinylab ile İndiegogo’da destek arıyor. Tinylab ile elektronik tasarımı kolaylaştıran firma benzeri kitlere göre çok daha avantajlı.
Arduino tabanlı olan Tinylab ile programlama veya donanım prototiplemek için Arduino yazılım dili kullanıyor. Bu sayede geniş bir içeriğe de el atılmış olunuyor. Modüler yapıda olan Tinylab’a dilerseniz harici olarak kablosuz bağlantı gibi ek bileşenler, özellikler eklenebiliyor.
facebook5
Robotistan, Maker Kit, Iot Kit ve Exclusive Kit adı altında farklı donanımlar ve ek bileşenleri tüketicilere sunuyor. En düşük kit olan Maker Kit’e sahip olabilmek için 59 dolarlık bir destekte bulunmanız gerekiyor. Ayrıca satılan her 40 Tinylab için okul gibi akademik organizasyonlara bağışta bulunulacak. Mayıs ayında bağışta bulunanlara ilk ürünlerin gönderilmesi başlanacak ve Haziran ayında ise ürün satışa çıkacak.
frmmc90ivoorzuo2pljw
İndiegogo’da 25.000 dolar bağış arayan ekip neredeyse 15.000 dolar bağış toplamış durumda. Kampanyalarının bitişine 46 günlük bir süre kalan Tinylab ekibine destek vermek ve daha fazla bilgi edinmek için buradan İndiegogo sayfalarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki videoyu izlemenizi öneririz.
https://www.youtube.com/watch?v=pFmT5nNysEI


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.