Samsung Galaxy A (2016) Serisi Android 7.0 Nougat Güncellemesini Alacak


Yayınlanan yeni bir rapora göre Samsung, Android Nougat güncellemesini Galaxy A (2016) serisi cihazlara da aktaracak. Bu, 2016 model Galaxy A3, Galaxy A5, Galaxy A7, Galaxy A8, Galaxy A9 ve Galaxy A9 Pro‘nun Android 7.0 Nougat güncellemesini alacağı anlamına geliyor.
galaxy-a-2016-serisi
Ancak şimdilik Galaxy A (2016) serisi için bir güncelleme takvimi yada en azından ne zaman geleceğine dair bir bilgi bulunmuyor. Fakat hiç şüphesiz Samsung ilk olarak mevcut Galaxy S7 ve S7 Edge ailesini güncelledikten sonra önceki senenin amiral gemileri yani S6 ve Note 5 ailelerini güncelleyecektir. Dolayısıyla model sayısı fazla olan Galaxy A (2016) serisi için güncelleme muhtemelen 2017’nin 2. çeyreğine sarkacaktır. En azından hiç gelmemesinden iyidir diyebiliriz.
Ek olarak Samsung hali hazırda Galaxy S7 ve S7 Edge için Nougat güncellemesi testlerini sürdürüyor. Yine Galaxy S6/S6 Edge/S6 Edge Plus ve Note 5 için hazırlıklar devam ediyor. Bununla birlikte önümüzdeki ay Galaxy A (2017) sürümleri gelecek ve bunlarda kutudan Android Nougat ile çıkacak.
Kaynak; Sammobile


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.