Samsung Galaxy A6 ve A6+ Artık Resmi!


Orta seviye


Samsung, bir süre önce yeni orta seviye uygun fiyatlı akıllı telefonları Galaxy A6 ve A6+‘ı resmen duyurdu. Samsung’un yeni nesil tasarım anlayışını yansıtan telefonlar için bulundukları segmente göre ince çerçevelere sahip diyebiliriz.

En yeni Android 8.0 Oreo sürümünü çalıştıran telefonlarda AMOLED ekran yer alıyor. 18.5:9 görüntü formatındaki ekranlar standart 16:9 ekranlara göre daha uzun yapıda. Tasarım bakımından Galaxy A6 ve A6+ arasında neredeyse hiçbir fark yok. İki telefonu birbirinden ayıran şeyler ise boyut ve kamera kısmı. Galaxy A6, 5.6 inçlik HD+ ekrana sahipken abisi Plus ise 6.0 Full HD+ ekran ile geliyor.

Galaxy A6, Octa Core 1.6 Ghz hızında çalışan Exynos yonga ile gelirken 32/64 GB depolama, 3000mAh batarya ile gelecek. Kamera tarafında ise önde 16 MP f/1.9, arkada ise 16 MP f/1.7 sensör yer alacak.

Galaxy A6+ ise, Octa Core 1.8Ghz hızında Exynos işlemci, 32/64 GB depolama ve 3500mAh batarya ile desteklenecek. Kamerada ise daha iyi konumda diyebiliriz. Arka tarafta çift kamera yer alıyor. Bunlar 16 MP f/1.7 + 5 MP Live Focus lens olarak karşımıza çıkıyor. Ön yüzde ise 24 MP f/1.9 sensör yer alıyor.

Henüz Samsung iki telefonun da fiyatını açıklamadı. Fakat telefonlar Mayıs’ın ilk yarısında Avrupa, Asya ve Latin Amerika bölgelerinde satışa çıkacak.

#Kaynak; PhoneArea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.