Samsung Galaxy A8 (2016) Resmen Duyuruldu, İşte Fiyat ve Özellikler


Samsung yeni nesil modellerini duyurmaya devam ediyor. Bir kaç hafta hatta aylar önce sızıntıları gelen Galaxy A8 (2016) modeli de nihayet resmen firma tarafından duyuruldu. Önceki nesile ait olan kardeşi üzerinde radikal bir farkı bulunayan Galaxy A8 (2016),  yine metal gövde, kıvrımlı köşeler ve A serisinin karakteristik özelliklerini taşıyor.
Galaxy A8 (2016) detaylarına baktığımızda kendisinin 5.7 inçlik Full HD Super AMOLED ekran ile geldiğini görüyoruz. Bu ekrana ise Galaxy S6’da bulunan Exynos 7420 yongası güç veriyor. Oldukça performanslı olan bu yonga Full HD çözünürlükte gerçekten çok iyi sonuçlar verecektir. Bunun cihazda yanında 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanı bulunuyor.
samsung-galaxy-a8-2016-specs-price-1-jpg
Kamera tarafında ise cihazın arka tarafında 16 MP değerinde kamera yer alıyor ve bu donanım da yine Galaxy S6’da bulunan kameranın aynısı. Ön tarafa ise günümüz standartını karşılayan 8 MP selfie kamera konumlandırılmış. 3300mAh batarya ile desteklenen Galaxy A8 (2016), parmak izi okuyucu, Samsung Pay, yeni Grace UX arayüzü ve Android 6.0.1 ile geliyor. Cihaz 1 Ekim’de 580 Dolar fiyatı ile satışa başlayacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.