Samsung Galaxy C5 Pro Duyuruldu, İşte Özellikleri


Samsung’un orta seviyedeki önemli kalemlerinden olan Galaxy C serisine yeni bir üye katılıyor. Sessiz sedasız duyurulan Galaxy C5 Pro, önemli değişiklikler ile geliyor.

Her ne kadar Samsung, Galaxy A serisi ile daha fazla reklamlarda boy göstersede Galaxy C seriside oldukça başarılı rakamlara ulaşmış durumda. Özellikle C9 Pro modeli ile firmanın ilk 6 GB RAM’li cihazını piyasaya süren Samsung, şimdi yeni kan Galaxy C5 Pro ile merhaba diyor.
Gücünü Snapdragon 626 yonga setinden alan cihaz 4+4 çekirdek kombinasyonuna sahip. Çekirdeklerin tamamı Cortex A53 birimlerinden oluşurken ilk küme daha hızlı, ikinci küme ise daha yavaş olmasıyla enerji tasarrufuna yönelik çalışıyor.
5.2 inçlik Full HD Super AMOLED ekrana sahip olan C5 Pro’ya 4 GB RAM ve 64 GB arttırılabilir depolama alanı da eşilik ediyor. Kamera tarafında hem önde hemde arkada 16 MP çözünürlüğündeki sensöre yer veren Samsung, cihaz için gerekli enerjiyi ise 2600mAh bataryadan sağlıyor.
Cihaz şimdilik sadece Çin’de satışa sunulacak. Fiyatının 360 Dolar olarak belirlendiği cihazın global satışa ne zaman çıkacağı ise bilinmiyor. Ülkemize ithalatçılar yoluyla gelmesi muhtemel.
Kaynak; SamsungPhoneArea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir