Samsung Galaxy C9 Pro; 6 GB RAM ve 4000mAh Batarya


Samsung yoluna yeni akıllı telefonları ile devam ediyor. En son Galaxy On Nxt modelini tanıtan Samsung, şimdi de bir süredir sızıntıları gelen Galaxy C9 Pro‘yu resmen duyurdu. Samsung açısından ilkleri barındıran Galaxy C9 Pro sahip olduğu donanımsal yetenekleriyle de orta seviyeye hitap ediyor.
Phablet sınıfına giren Galaxy C9 Pro, 6 inçlik full HD Super AMOLED ekrana sahipken bu ekrana gerekli gücü ise Qualcomm’un yeni yongası Snapdragon 653 veriyor. Pazarın ilk Snapdragon 653 yongasını kullanan cihazda işlemci 8 çekirdekli yapıda ve bu çekirdeklerin dört tanesi Cortex A72, diğer dört tanesi ise Cortex A53 birimlerinden oluşuyor. Grafik tarafında ise yongaya Adreno 510 birimi eşlik ediyor. Snapdragon 653 performans anlamında son derece tatmin edecektir.
samsung-galaxy-c9-pro
Bunlarla birlikte cihazın içerisinde 64 GB dahili depolama ve Samsung’da ilk defa gördüğümüz 6 GB RAM bulunuyor. MicroSD kart ile hafızanın arttırılabildiği telefonda arka tarafta 16 MP çözünürlüğünde ana kamera yer alırken ön tarafta da yine 16 MP kamera bulunuyor. Android 6.0.1 üzerinde çalışan cihaz, QuickCharge 3.0 destekli 4000mAh gücündeki bataryadan enerjisini sağlayacak.
Diğer Galaxy C serisi modellerde olduğu gibi Galaxy C9 Pro’da yine sadece Çin pazarına sunulacak. Global pazaar çıkıp çıkmayacağı bilinmeyen cihaz etiket fiyarı ise 470 Dolar civarında.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.