Samsung Galaxy M Serisi Geliyor, Galaxy J Serisi Gidiyor!


Uygun fiyat


Samsung tarafından son gelen haberler ve raporlar gösteriyor ki firma, önümüzdeki dönemde akıllı telefon işini önemli ölçüde revize edecek. Ekim 11’de Galaxy A9 Pro ile A serisine yeni teknolojilerini getirecek olan firma, bu düşüncesini daha alt seviye telefonlarında da uygulayacak.

Galaxy A serisi kademeli olarak daha uygun fiyatlı modeller ile genişletilecek ve aynı ölçüde Galaxy J serisi sonlandırılacak. Böylece marka anlamında J serisinden daha önde olan A serisi firmaya daha fazla kar getirmeye yarayacak. Samsung’un tek hamlesi bununla da sınırlı kalmayacak. Ekstra olarak Galaxy M adında yeni bir serinin daha hayata geçirilmesi ve Galaxy On markasının yerini alması planlanıyor.

Samsung’un, Galaxy M serisi ile kar marjını olanildiğince düşük tutarak çok daha uygun ve rekabetçi fiyatlar sunmaya çalışacağını göreceğiz. Samsung, Galaxy M serisi ile Hindistan, Çin ve Latin Amerika gibi alım gücü düşük ülkelerdeki yerini daha da perçinleştirecek. Buradaki kar düşücek fakat firma Galaxy A serisi ile bu açığı kapatacak.

Samsung için önümüzdeki 12 aylık kısım önemli bir yapılanmanın yaşanacağı dönemi içeriyor. Firmanın Çinli rakipleriyle daha iyi rekabet edebilmesi için böyle bir hamle zaten gerekiyordu. Bakalım bu strateji tutacak mı, hep birlikte göreceğiz.

#Kaynak; PhoneArena


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir