Samsung Galaxy Note 5'te Exyons 7422 Olduğu CPU-Z'de Onaylandı


Samsung’un yeni tepe modeli hakkında sızıntılar dur durak bilmiyor. Note 5 hakkında gelen son bilgiler cihazda Exyons 7422 yongasetinin kullanılacağını işaret ediyor. Bugün paylaştığımız haberde zaten sizlere bu modelde hızlandırılmış Exynos 7420 veya Exynos 7422 kullanılacağını söylemiştik. CPU-Z’de gönün modelin teknik detayları da kısmen belli oldu.
gsmarena_002Galaxy Note 5, 5.69” (5.7” diyelim) 2K çözünürlüğünde ekrana sahip olacak. Piksel yoğunluğu 480ppı düzeyinde bu değer oldukça yeterli. Model ayrıca 4GB LPDDR4 bellekler ve Android 5.1.1 işletim sistemini bünyesinde barındıracak. Galaxy Note 5, Samsung’un ilk 4GB bellekli telefonu olma özelliğini de taşıyacak, kim bilir belki o hantal arayüz bu bellek boyutuyla daha performanslı çalışabilir. Paylaşılan görüntüde ne yazık ki GPU ve CPU’nun frekans hızları görünmüyor.

İşlemci hakkında önceki yazılarımızda sizlere ayrıntıları aktarmıştık. Özet geçmek gerekirse; Exynos 7422 ile Samsung tümleşik yongaya geçiş yapıyor. Exynos 7422 yonga zarının içinde CPU, GPU, LTE Modem, RAM, depolama alanı ve kontrolcüsü aynı pakette olacak. Bu sayede baskı devre kartından ciddi bir tasarruf söz konusu oluyor. Devre elemanları bütünleşik halde olunca ısı üretimi ve güç tüketimi düşerken performansında artmasını bekleyebiliriz. 13 Ağustos‘ta tanıtılması beklenen model Samsung için oldukça önemli. Yeni bilgiler çıktıkça sizlere bildireceğiz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.