Samsung Galaxy Note 7 Özellikleri Netleşiyor


Bildiğiniz gibi daha önceki haberlerimizde Samsung’un Note serisinde ufak bir isim değişikliğine giderek Note 6 modelini Galaxy Note 7 olarak değiştirmişti. Uzunca bir süredir ufak ufak özellikleri sızdırılan Galaxy Note 7 hakkında yeni detaylar ve onaylandığı belirtilen özellikler kısa süre önce paylaşıldı.
Sızıntılarında ki doğruluk payı ile bilinen @evleaks tarafından paylaşılan bilgilere göre Galaxy Note 7, 5.7 inçlik QHD Super AMOLED ekran ile gelecek. Cihazın kamera tarafında ise Galaxy S7’den bildiğimiz 12MP kamera ve 5MP ön kameranın bulunacağı belirtilmekte ancak kamera konusunda muhtemelen Galaxy Note 7 daha iyi olacaktır. Depolama kanadında 64GB alanın standart olacağı modelde microSD kart desteği de bulunacak. İşin ilginç yanı ise söylenenlere göre Note 7, IP68 suya/toza dayanıklı sertifikasıyla gelecek. S Pen ile bu işin nasıl olacağını merak ediyorum doğrusu. Ek olarak Iris scaner (Göz okuyucu) özelliğinin de bulunacağı öngörülüyor.


Siyah, gümüş ve mavi renkleri ile gelmesi beklenen Galaxy Note7’nin işlemci tarafından biraz belirsizlik var ancak Snapdragon 823’ün kullanılacağına kesin gözüyle bakılıyor.  Cihazın elbette şu anlık bir fiyat bilgisi bulunmuyor ancak tanıtım tarihi olarak Ağustos’un ilk haftası işaret ediliyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir