Samsung, Galaxy Note 7 Taleplerine Yetişemiyor


Geçtiğimiz hafta Android pazarının en iyi telefonu Galaxy Note 7’yi tanıtan Samsung, cihazın taleplerini karşılamakta zorlanıyor. Tanıtımından çok kısa bir sürede ön siparişe açılan Galaxy Note 7 kısa sürede 200.000 ön sipariş almıştı. Bu büyük talebi tahmin edemeyen Samsung taleplere yetişmek için bazı pazarlarda gecikme yaşayacak.
Yeni gelen bilgilere göre Galaxy Note 7’ye gelen aşırı talep nedeniyle Rusya, Hollanda ve Ukrayna‘da cihazın çıkış tarihi Eylül ayına ertelendi. Bununla birlikte Malezya’da ise cihazın çıkış tarihi belli olmayan ileri bir tarihe ertelendi. Ayrıca firma, ABD pazarında tüm satış noktalarında 19 Ağustos’a kadar tamamıyla hazır olmak için ciddi çalışmalar yapıyor. Ülkemizde 25 Ağustos gibi sevkiyatların başlanacağı biliniyor ve gecikmenin olmayacağı düşünülüyor. Fiyatının ise 3500-3600 TL civarında olması bekleniyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir