Samsung, Galaxy Note 8 Satışlarının 11 Milyonu Geçmesini Bekliyor


Sam amca büyük düşünüyor

Samsung’un hali hazırdaki en iyi telefonu olan Galaxy Note 8, bildiğiniz gibi 15 Eylül itibariyle raflardaki yerlerini almaya başlayacak. Bununla birlikte zaten bir süredir Galaxy Note 8, ön siparişe açık durumda, müşteriler satın alımlarını yapmaya başladı ve sadece gelecek ayı bekliyorlar.
Samsung’un mobil şefi DJ Koh’a göre şirketinin önceki model olan Galaxy Note 5’den daha fazla Galaxy Note 8 birimi satması bekleniyor. DJ Koh, Galaxy Note 5’in 11 Milyon birim sattığını onaylamış durumda. Dolayısıyla Note 8’in bu rakamı geride bırakması hedefleniyor. Neden Note 7’yi geçmeyi hedef almıyorlar demenize gerek yok çünkü şey hani patladı ya…
Öte yandan Samsung hala daha dafa fazla Galaxy S8/S8+ satmak istiyor. O yüzden sevkiyatların ağırlığı hala Galaxy S8 ailesinden yana. Samsung, 48 Milyon birim S8 satmayı hedefliyor ve satışların da Galaxy S7 ailesine göre %15 daha iyi olduğu belirtiliyor.
Son olarak Galaxy Note 8, 930 Dolar (ABD) civarından 1000 Euro (Avrupa) dolayına kadar başlangıç fiyat etiketine sahip durumda. Yani sadece Türkiye için değil (4.999 TL) genel olarak pahalı bir telefon. Gelecek iPhone 8’in de benzer bir fiyata sahip olmasını bekliyoruz ayrıca.
#Kaynak; Investor


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.