Samsung Galaxy Note Fan Edition Resmen Duyuruldu; İşte Özellikler ve Fiyat


Patladı gitti

Geçtiğimiz yıl yaşanan Galaxy Note 7 faciasından sonra milyarlarca dolar zarar ve imaj zedelenmesine uğrayan Samsung, bir süredir geleceğinden haberdar olduğumuz yenilenmiş Galaxy Note Fan Edition‘u resmen duyurdu. Galaxy Note Fan Edition, aslında Note 7 ile tamamıyla aynı fakat bazı değişiklikler var… açıklayalım hemen.
İlk olarak en büyük fark bataryada gerçekleşiyor. Note 7’nin patlamasındaki ana sorun olan pil artık 3500mAh değil, 3200mAh seviyesinde. Bununla birlikte yeni pil, Samsung’un Galaxy S8’e uyguladığı 8 noktalı pil güvenliği testinden de geçirilmiş. Bu şu anlamada geliyor; patlamayacak.

Ayrıca Okuyunuz; iPhone 8 Tüm Detaylarıyla Görüntülendi; Efsane Olmuş

Galaxy Note FE’deki bir diğer değişiklik ise yazılım tarafında. Fan Edition, Bixby ile birlikte yeni S8 ve S8+ ‘da olan aynı yazılımla birlikte geliyor fakat Bixby tuşu yok. Bunun dışında geri kalan her şey Note 7 ile aynı. Hatta Samsung, çevre dostu olsun diye bu cihazların önceki Note 7’lerin parçalarından imal edildiğini de belirtiyor.
Samsung, Fan Edition’u 400.000 stok ile ilk olarak Güney Kore‘de satışa sunacak. Diğer pazarlara ise daha sonra gelecek ve daha az stok olacak. Bunun nedeni yakın bir zamanda Galaxy Note 8’in çıkacak olması. Samsung yeni modelin satışlarını baltalamak istemiyor doğal olarak.
7 Temmuz tarihinde raflardaki yerini olan Note FE, 611 Dolar (699.600 Won) fiyat etiketine sahip olacak. Mavi Mercan, Altın Platin, Titanyum Gümüş ve Siyah Oniks renk seçenekleriyle satılacak olan cihazın yanında bir de kılıf hediye edilecek.
Galaxy Note FE hakkında siz neler düşünüyor ya da düşünüyor musunuz?
Kaynak; Samsung Gsmarean


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.