Samsung Galaxy S8, Force Touch Benzeri Teknoloji İle Gelebilir


Daha tanıtımına 5-6 gibi bir süre bulunmasına karşın son dönemde Samsung Galaxy S8 hakkında gelen sızıntılar artmış durumda. Bunların aslında pek çoğu bilgi dumanından başka bir şey değil ve sadece pek azı gerçekten sızıntı olarak karşımıza çıkıyor. Bunlardan ilgimizi çeken en önemlisi ise basınca duyarlı ekran.
Bildiğiniz gibi basınca duyarlı ekran teknolojisini Force Touch adı altında ilk olarak Huawei, Mate S ile hayatımıza sokmuştu. Sonrasında ZTE Axon mini modelinde bu özelliğe yer vermişti ancak esas duyulması ve gündeme gelmesi Apple’ın iPhone 6s ailesiyle beraber bu özelliği 3D Touch adı altında kullanıcılarına sunmasıyla yaşanmıştı. Bu teknoloji sayesinde kullanım şekli zenginleşiyor ve ekrana uyguladığınız basınca göre geri bildirimler oluşabiliyor. Bu özelliği nasıl kullanacağı elbette üreticiye ve cihazdaki arayüze bağlı.

Galaxy S8 konsept tasarımı.
Galaxy S8 konsept tasarımı.

Samsung’un ise şimdiye kadar basınca duyarlı bir ekrana sahip cihazı, telefonu bulunmuyor. Ancak bu akışın artık daha uzun sürmeyeceği görünüyor.  The Investor’ın raporuna göre Samsung bir sonraki amiral gemisi Galaxy S8’de basınca duyarlı ekran teknolojisine yer verecek. Ek olarak bazı analistlere göre tedarik konusunda sıkıntılar yaşanabilirmiş.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.