Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus Tanıtıldı; Tüm Detaylar, Türkiye Fiyatı ve Her Şey


Samsung, bugün düzenlediği özel bir etkinlik kapsamında Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerini tanıttı. Tasarımsal açıdan hayranlık uyandıran cihazlar, firmanın bugüne kadar yaptığı en güzel görünen telefonlar diyebiliriz.

Sizlere dün hazırladığımız yazıda aslında her şeyi anlatmıştık. Çok ufak eksiklikler vardı o yazıda ancak bütün hatlarıyla dün yazdığımız yazı doğrulandı diyebiliriz. Samsung’dan önce duyurduk cihazları desek yanlış olmaz herhalde.
Her neyse, konumuza dönecek olursak her iki cihazında artık kavisli ekrana sahip olduğunu belirtelim. Galaxy S8, 5.8 inçlik 1440 x 2960p çözünürlüklü ekrana sahipken S8 Plus ise 6.2 inçlik 1440 x 2960p çözünürlüklü ekrana sahip durumda. Cihazların çözünürlüğüne kavisli taraflarının da eklendiğini belirtemekte fayda var. 18.5:9 görüntü oranunına sahip ekranlar aynı zamanda sanal Android tuşlarını da barındırıyor. Bu arada Home butonu basınca duyarlı.
Donanım tarafındaysa her iki cihazda da Snapdragon 835 ve Exynos 8895 işlemcileri kullanılıyor. Snapdragon 835 işlemcili modeller yine Amerika da piyasaya çıkacak. İki yonga arasında günlük kullanımda bir performans farkı bulunmamakta. Sentetik testlerde ise Exynos işlemcili model azıcık daha önde. Ayrıca 4 GB RAM ve 64 GB depolama cihazların diğer ortak özellikleri arasında. Ayrıca microSD kart desteği de var.
Kamera tarafına geldiğimizde bizleri yine 12 MP ana kamera karşılıyor. Samsung’un adlandırdığı Dual Pixel teknolojisine sahip kamera düşük ışıkta rakiplerine göre daha iyi fotoğraflar sunabiliyor. Ön kamera ise 8 MP‘e yükseltilmiş ve ayrıca otofokus özelliği getirilmiş.
Android 7 Nougat ve yeni TouchWiz arayüzüne sahip telefonlardan küçüğünde 3000 mAh, büyüğünde ise 3500 mAh batarya konumlandırılmış durumda.
Bir de sanal asistanımız Bixby var. Şimdilik fonksiyonel anlamda kısıtlı olsa da firma açısından önemli bir özellik. Diğer Samsung cihazlarında da ileride göreceğimiz Bixby için ayrı bir tuş bile telefonların üzerine konumlandırılmış.

Türkiye Fiyatı

Samsung tarafından açıklanan resmi fiyat rakamları bizleri aslında biraz üzdü diyebiliriz. Ancak şöyle bir konu var; Artan dolar kuru ve ek maliyetlerden dolayı tepe model akıllı telefon fiyatlarını buraya doğru itiyor. Yani benzer cihazlar yine bu fiyat bandında olacak. Galaxy S8 ve S8 Plus, 21 Nisan tarihinde satışa sunulacak.

  • Galaxy S8 — 4.399 TL
  • Galaxy S8 Plus — 4.999 TL


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.