Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Özellikleri Ortaya Çıktı!


Aslında daha önce bir çok Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus (yada Galaxy S8+) haberi sitemizde girmiştik. Ara ara haberlerimizi ve bilgileri rek yazıda da toplamışlığımız olmuştu. Yani lafın özü, şimdiye kadar bazı detaylara hakimdik. Fakat kısa süre önce elimize ulaşan bilgilere her iki modelin teknik özellikleri tamamıyla gün yüzüne çıktı.
Galaxy S8 ile başlayacak olursak; Elimizde 5.8 inç büyüklüğünde yada daha doğru ifadeyle yuvarlak köşelerinden dolayı 5.7 inç büyüklüğünde bir ekran bulunuyor olacak. Ekran Quad HD+ çözünürlüğe ve Super AMOLED teknolojisine sahip olacak.


Galaxy S8 Plus (Galaxy S8+) modelinde ise 6.2 inçlik (yuvarlak köşeler nedeniyle 6.1 inç) ekranda yine Quad HD+ çözünürlük ve Super AMOLED panel sunuluyor olacak.
Her iki modelde suya ve toze IP68 sertifikasıyla dayanıklı yapıdayken 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanına sahip olacak. Kamera tarafında ise yine her iki cihaz da 12 MP Dual Pixel arka ve 8 MP ön kamera ile geliyor olacak. Öte yandan iris tarayıcı, parmak izi okuyucu, kablosuz şarj, 4G LTE ve Samsung Pay diğer detaylar arasında yerini alıyor. Haa! Unutmadan cihazların kutularında AKG imzalı özel kulaklıkların çıkacağını da belirtelim. Ek olarak cihazların çıkışı Nisan 21 gibi olabileceği söyleniyor.
Kaynak 1Kaynak 2


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.