Samsung LoopPay’i satın aldı.


Son olarak Apple’ın mobil ödeme sistemi Apple Pay ile büyük ivme kazanan mobil ödeme pazarına Samsung’da dahil olmak için bir hamle yaptı ve LoopPay’i bünyesine kattı. 2014’ün son aylarında Samsung ve LoopPay arasında dedikodular çıkmıştı. Görünen o ki Güney Koreli şirket firmayı komple satın alarak dedikoduları boşa çıkarmadı.
LoopPay Samsung’a güvenilir bir mobil cüzdan sunmayı vaat ediyor. Mevcut Android cihazlarındaki mobil ödeme sistemleri (Google Wallet, Softcard) Apple Pay’e göre oldukça hafif kalıyor. LoopPay ise kendi patentli teknolojisi olan “Manyetik Güvenli İletim” avantajını kullanarak Apple Pay’e tam anlamıyla bir rakip olmak istiyor. Bu patent LoopPay’i 10 milyona yakın bir mağazada kullanılabilir yapıyor.
Samsung’un yeni mobil ödeme sistemini 1 Mart’ta tanıtılacağı beklenen yeni amiral gemisi üzerinde kullanıp kullanmayacağına dair kesin bir bilgi yok. Yaptığı bu hamleyle Samsung, Apple ile neredeyse her alanda olan rekabetine bir yenisi daha eklemiş oldu. Bakalım LoopPay, Apple Pay’e rakip olabilecek mi ?
Kaynak: The Verge


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.