Samsung; Note 7’nin Niye Patladığını Bulduk, Ama Şimdi Açıklamıyoruz | Dijitaller

Samsung; Note 7’nin Niye Patladığını Bulduk, Ama Şimdi Açıklamıyoruz

Hızlı özet; Samsung Galaxy Note 7 büyük beklentiler ile pazara adımını atmış ve kullanıcılar tarafından büyük ilgi görmeyi başarmıştı. Öyle ki herkes yılın telefonunun Note 7 olacağında hemfikirdi. Fakat, sonrasında bataryada yaşanan sorunlar, telefonun üretimi durdurulması, satılanların geri çağrılması olayları gerçekleştirdi ve Note 7 yılın fiyaskosu koltuğunun başına oturdu.

Samsung yetkilileri Galaxy Note 7’nin neden patladığını laboratuvar ortamında test ettikleri açıklamıştı ve yakında sorunun net olarak tespit edeceklerini belirtmişti. Nihayet yapılan denemeler ve senaryolar sonucunda uygulanan aynı senaryo sonucunda cihazın her defasında patladığı açıklandı.

Ancak yetkililer Note 7’nin patlama nedenini açıklamada pekte aceleci değiller. Zira şu aşamada gerçek nedeni açıklamak istemediklerini ancak ilerleyen haftalarda sorunun oluşma nedenini açıklayacaklarını belirtiyor Samsung yetkilileri. Öte yandan firma önümüzdeki aylarda duyuracağı – muhtemelen 2017’nin ilk çeyreği – Galaxy S8 ile sağlam bir dönüş yapmak istiyor.

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Girdiğiniz bilgiler üçüncü şahışlarla paylaşılmaz. Zorunlu alanlar: *