Samsung, Odyssey ile İlk Defa Oyuncu Dizüstü Pazarına Giriyor ama Tipten Kaybediyor! | Dijitaller

Samsung, Odyssey ile İlk Defa Oyuncu Dizüstü Pazarına Giriyor ama Tipten Kaybediyor!


Samsung, tanıttığı TV ve ev eşyaları yanında CES 2017’de kendi adına bir ilke imza atarak resmen oyuncu dizüstü pazarına adım atıyor. Şimdiye kadar genelde oyuncu dizüstü bilgisayarlarının tasarım açısından poligonlu ve göze hoş gelen bir tasarım çizgisi izlediğini biliyoruz. Fakat Samsung, Odyssey markasında daha farklı bir bakış sergiliyor gibi… Öyle ki bu oyuncu dizüstü bilgisayarı biraz çirkince. Her neyse, biraz daha detaya inelim.

Samsung, Odyssey dizüstü bilgisayar serisinde iki farklı model bulunuyor ancak tasarımsal açıdan bir farklılıkları bulunmuyor. Şimdi elbette tasarım çokta kötü değil. Cihazın kapağında özel bir aydınlatmalı logoya yer veren Samsung, her oyuncu şeysinde olduğu gibi bununda klavyesini arkadan aydınlatmalı olarak tasarlamış durumda.

Donanım tarafında ise cihaz oldukça iddialı. Samsung Odyssey 17 ve Odyssey 15 olmak üzere iki farklı cihaz bulunuyor. Odyssey 17, parlamayı önleyen 17.3-inç Full HD ekran ile gelirken küçük kardeşi ise 15.6 inçlik aynı detaylara sahip panel ile geliyor.

Her iki cihazda en üst konfigürasyonlarında 7. Nesil Core i7 işlemcilere sahipken Odyssey 17, bellek tarafında 64GB’a kadar DDR4 RAM’ler ile geliyor. Küçük kardeş ise 32GB’a kadar destekliyor. Depolama kanadında ise 512GB PCIe SSD+1TB HDD ile iki SSD+1HDD veya 2HDD+1SSD seçenekleri sunuluyor.

Ekran kartı tarafında Odyssey 17’nin hangi modellere ev sahipliği yapacağı şimdilik açıklanmamış durumda ancak 15.6 inçlik küçük modelde tam halinde GTX 1050 yer alacağı belirtiliyor. Öte yandan şimdilik bir fiyat bilgisi de açıklanmamış durumda.

Kaynak; Samsung

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsung, Odyssey ile İlk Defa Oyuncu Dizüstü Pazarına Giriyor ama Tipten Kaybediyor!

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz