Samsung, Tüm Galaxy Note 7 Satışlarını Durdurma Kararı Aldı


Samsung büyük beklintiler ile piyasaya sürdüğü Galaxy Note 7‘den darbeler yemeye devam ediyor. Pilden kaynaklı sorundan dolayı patlayan cihazlar firmanın çabuk hareketi ile değişim kampanyasına sokulmuş ve tüm Galaxy Note 7’ler geri çağrılmıştı. Sonrasında yenilenmiş Galaxy Note 7’ler yavaş yavaş piyasaya girerken yine bir şok yaşandı ve aynı sorunun yeni modellerde de devam ettiği ortaya çıktı.

Galaxy Note 7, Samsung’un Elinde Patladı

Samsung tarafından yapılan yeni açıklamada kullanıcıların güvenliğinin firmaları adına öncelikli olduğu ve bu nedenle tüm dünyada iş ortakları ve operatörlere ulaşılarak Galaxy Note 7’nin satışlarının durdurulduğu belirtildi. Sorunlar hakkında derin inceleme yapacağını belirten firma hali hazırda orijinal yada değişimi yapılmış Galaxy Note 7 sahiplerinin derhal cihazlarını kapatmalarını ve kullanmamalarını söylüyor.
Note 7 cihazınızı suyun içinde bırakın, yanmayacaktır! (Ama yinede yapmayın)
Tüm bunlara ek olarak Galaxy Note 7, Gear VR platformundan da çıkartılarak desteği kesilmiş durumda.  Bu arada söylemeyi unuttuk, Samsung’un açıklamalarında kullanıcıların ücret iadesi dahil diğer hukuk yollarına barşvurabilecekleri belirtiliyor.
Dijitaller ailesi olarak eğer Galaxy Note 7 cihazınız varsa hem kendi güvenliğiniz hemde bir başkasının güvenliği için cihazı kapatmanızı öneriyoruz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.