Samsung Türkiye'den Açıklama; Galaxy Note 7 Satışlarını Durdurduk, Cihazları Topluyoruz


Son iki gündür tekoloji dünyasına Samsung ve Galaxy Note 7 cihazı oturmuş durumda. Önceki haberlerimizde de berlirttiğimiz gibi Galaxy Note 7’nin bataryasından kaynaklı bir problem nedeniyle cihazda bazı sorunlar meydana geliyor ki bunların bazıları yanma ve patlama. Samsung kısa süre önce yaptığı açıklamada Galaxy Note 7 satışlarını geçici olarak durdurduklarını açıklamıştı.

Bir açıklama da resmi Samsung Türkiye‘den geldi. Samsung Türkiye yaptığı açıklamada satılan milyonlarca Galaxy Note 7’den sadece 35 tanesinde bu sorunun yaşandığını ve ülkemizde böyle bir sorunun meydana gelmediğini aktardı. Bununla birlikte Galaxy Note 7’yi satın almış kullanıcılar cihazlarını en kısa sürede yenisiyle değiştirebilecek ek olarak yenileme istemeyenler satın aldıkları yere telefonu götürerek ücretlerini geri alabilecek.
Samsung Türkiye’nin yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde;

”Samsung her zaman en yüksek kalitede ürünler tasarlamayı ve kullanıcılarına sunmayı hedeflemektedir. Yüksek kalitedeki hizmet anlayışımızı sürdürebilmek için, değerli kullanıcılarımızdan gelen her türlü arıza bildirimini çok ciddiye alıyoruz. Galaxy Note7’ye ilişkin bildirilen vakaları takiben, kapsamlı bir inceleme yürüttük ve bu sınırlı sayıdaki vakaların pilden kaynaklanan bir sorun nedeniyle oluştuğunu tespit ettik.
1 Eylül 2016 itibariyle dünya çapında milyonlarca adet satılmış olan Galaxy Note7’ler içerisinde sadece 35 adet vaka bildirilmiştir. Piyasada bu durumdan etkilenmiş olabilecek bataryaları tespit etmek adına tedarikçilerimizle beraber titiz bir inceleme gerçekleştiriyoruz. Belirtmek isteriz ki, ürünlerimiz yürürlükteki tüm mevzuata uygun olarak ithal edilerek satışa sunulmuştur ve BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) ile yürütülen ortak çalışma sonucuna göre ülkemizde şu ana kadar bilgimiz dahilinde hiçbir vaka olmamıştır.
Samsung için mutlak öncelik kullanıcılarımızın güvenliğidir. Bu nedenle Samsung Electronics Türkiye olarak ülkemizde Galaxy Note7 satışlarını geçici olarak durdurma kararı aldık. Hali hazırdaki Galaxy Note7 kullanıcılarımız mevcut cihazlarını en kısa zamanda yenileriyle değiştirebilecekler veya satın almış oldukları noktaya ürünü iade ederek ödemiş oldukları ücretin tamamını geri alabilecekler.
Kullanıcılarımız için bu durumu en hızlı şekilde çözmek ve en yüksek kalitede ürünleri sunmaya devam etmek amacıyla çalışıyoruz.”

Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.