CES 2017; Samsung: Yeni QLED TV'lerimiz OLED TV'leri Döver!


CES 2017 hakkındaki diğer tüm yazılarımızı buradan takip edebilirsiniz.
Samsung, CES 2017 fuarında yeni QLED televizyonları resmen gösterdi. Firmanın hali hazırda bulunan SUHD TV serisinin yerini alacak modeller Q9, Q8 ve Q7 adları altında şekillenecekler ve piyasaya girecekler. Geliştirilmiş işletim sistemi ve Samsung Smart Remote özelliği ile evini daha da akıllandıran TV’lerin asıl önemli noktası ise panelleri.

Şimdilik piyasada en pahalı TV’lere baktığımızda OLED paneller kullandıklarını görüyoruz. Üstün görüntü kalitesi sunan bu paneller cidden beğeniliyor. Tabii şimdiye kadar… Samsung’un duyurusunu gerçekleştirdiği QLED paneller ise daha daha üstün görüş açısı, daha üstün renk doğruluğu, daha kaliteli renk skalası (özellikle gerçek siyah) ve daha parlak HDR deneyimi sunuyor. Metal kuantum nokta materyali sayesinde renklerin performansını ve derinliği yükseltiliyor.
 DCI-P3 renk aralığının yüzde yüzünü destekleyen TV’ler parlaklık noktasında da 1500 ila 2000 nit değerine ulaşabiliyor. Henüz Samsung QLED TV’lerin ne zaman çıkacağı ve hangi fiyatlandırmalara sahip olacağı bilinmiyor ancak kesinlikle ucuz olmayacaklar.


Kaynak; Engadget


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.