Samsung'dan İki Adet FreeSync Destekli Monitör


Samsung, AMD FreeSync dinamik yenilme özelliğine sahip iki adet 60Hz UHD monitörlerini duyurdu. 4K oyuncu kısmını hedef alan ekranlar yenileme hızları ile oyuncu monitörleri için biraz düşük seviyede. Ayrıca monitörler Samsung’un ilk FreeSync destekli ürünü olma özelliğini taşıyor.
samsung fresync
24” ve 28” seçenekler ile gelen monitörler 2840×2160 çözünürlük sunuyorlar. 60Hz yenileme oranına sahip olan monitörler HDMI 2.0 standardını ve DisplayPort bağlantı tipini destekliyor. Pek çok açıdan benzer özellikte olsalar da iki ürün panel teknolojisi kısmında birbirinden ayrılıyor. 24” olan modelde PLS panel kullanılıyor. PLS panel IPS panelin kardeşidir diyebiliriz. Renk ve görüş açıları daha iyidir. 28” modelde ise TN panel kullanılıyor.TN paneller genel olarak daha dar ve nispeten daha kötü renk üretimi ile tanınırlar ama uzun yıllardan beri oyuncu monitörlerinde kullanılmışlardır. Bu başarıya çok daha düşük tepki süresi neden oldu diyebiliriz.
Fiyatlandırmaya gelecek olursak U24E590D adlı 24” monitör 399$ fiyat etiketine sahip. Benzer fiyatlı rakiplerine göre daha düşük tepki süresi ile başarılı bir satış rakamı yakalayacağını söyleyebiliriz.  Öte yandan büyük abisi U28E590D ise 599$ fiyat etiketinden satışa sunulacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.