Samsung’un Android Go Telefonunun Özellikleri Zuhur Etti!


Nasılsınız?


Bundan birkaç gün önce Samsung‘un dünyanın pek çok bölgesinde ilk Andorid Go‘lu akıllı telefonunu test ettiği ortaya çıkmıştı fakat cihaz hakkında çok fazla bir bilgi ne yazık ki bulunmuyordu. Yeni gelen bilgilere göre ise cihaz hakkında artık daha çok şey biliyoruz.

Öncelikle yeni gelen bilgiler SM-J260 model numarasını onaylıyor. Bahsi geçen cihazın 1 GB RAM ve dört çekirdekli 1.4 GHz hızında çalışan Exynos 7570 yongasına sahip olacağı görülüyor. 16 GB dahili depolama alanın yer aldığı cihazda microSD kart desteğinin de olmasını bekliyoruz. 2600mAh batarya ile desteklenen telefonun kamera kısmıonda ise arkada 8 MP, önde ise 5 MP sensörler yer alacak. Tüm bu donanımlar 5inçlik AMOLED ekrana görüntü sunacak.Şimdilik elimizde olan detaylar bu kadar. Samsung bu telefonunda Android’in hafifletilmiş ve bu sürümüne göre tasarlanan uygulamların yer aldığı Android Go işletim sistemine yer verecek. Stok Android’den görüntü itibarıyla çok farklı olmayan Android Go’yu ilerleyen dönemlerde Samsung telefonlarda daha çok görebiliriz.

*Üst görsel Galaxy J5 (2017)'ye aittir.

#Kaynak; Phonearena


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir