Samsung’un Katlanabilir Telefonu Galaxy X Ortaya Çıktı | Dijitaller

Samsung’un Katlanabilir Telefonu Galaxy X Ortaya Çıktı

Samsung bilindiği üzere panel teknolojileri konusunda özellikle LED tabanlı panellerde uzaman bir firma. Mevcut ürün gamında sık sık AMOLED ekranlarına yer veren firma OLED teknolojisi konusunda da ciddi geliştirmeler yapmakta. Esnek OLED ekranları geliştiren ve gelecek yıl için seri üretim söylemleri ortada bulunurken Samsung’un memleketinde katlanabilir akıllı telefonlarla ilgili patent başvuruları ve çizimleri ortaya çıktı.

Samsung’un ortaya çıkan telefonu Project Valley kod adına sahip ve birçok kaynak bu cihazın piyasaya Samsung Galaxy X ismiyle gireceğini düşünüyor. Öte yandan katlanabilir bu telefona baktığımızda prensibin kapaklı telefonlarda ki gibi olduğunu görüyoruz. Ayrıca çizimler katlanma yapısının Surface Book’a benzediğini gösteriyor. Cihaz katlandığında ise ikincil bir ekranda çağrı, bildirim gibi özelliklerin gösterilmesi söz konusu.

Galaxy Note 7 ile önemli bir badireden geçen Samsung’un yeni adımlarını çok daha dikkatli atacağı da kulislerde konuşulanlar arasında. Ek olarak Galaxy X veya adı her ne olacaksa çıkış tarihinin 2017 yılının ikinci yarısı olması bekleniyor. Muhtemelen önümüzdeki aylarda daha fazla bilgi çıkacaktır.

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Girdiğiniz bilgiler üçüncü şahışlarla paylaşılmaz. Zorunlu alanlar: *