SanDisk 200 GB kapasiteli MicroSD kart tanıttı


Geçen sene 128 GB depolama alanına sahip MicroSD kart çıkartan SanDisk bu sene işi biraz daha ileri götürüp kapasiteyi 200 GB yaptı. MWC 2015 kapsamında tanıtılan SanDisk Ultra microSDXC UHS-I Premium Edition 90 MB/s transfer hızına sahip bu da dakikada yaklaşık 1200 fotoğraf taşıyabileceğiniz anlamına geliyor. Bir Android telefonu ufak bir sabit diske dönüştürmeye gücü yeten bu MicroSD’nin basit kullanıcılardan çok profesyonel kullanıcılara hitap ettiğini belirtmekte fayda var. Fiyatı 399$ olarak belirlenen kart “2-3 tane şarkı atmak” için biraz tuzlu gelebilir.
Telefon fiyatında olan bu MicroSD’nin belli bir alıcısı olacaktır elbet ancak teknoloji severleri asıl heyecanlandıran ufacık şeylere devasa bilgiler sığdırma konusunda büyük bir gelişme kaydeden insanoğlunun bu konuda ilerlemeye hızla devam etmesi. Zamanında 10MB gibi ufak kapasiteler için ceplerini boşaltanlar bugün bu haberi okuyunca nasıl duygulanıyorlarsa, her yıl olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da depolama maliyetleri düşecek ve geriye dönüp “hey gidi günler!” diyeceğiz.


1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Acaba neden 256 GB değil de 200 GB olarak lanse edilmiş 🙂 Bir üst seviyeleri görmek her zaman beni sevindirmiştir. Zira bu sayede bir alt seviye ürünlerin fiyatları da daha alınabilir seviyelere inecektir.