SEO Hizmeti Nedir? Neden SEO Yaptırmalıyım?


Seo hizmeti, arama motorlarında daha iyi sıralara ulaşmak için site içi ve site dışında gerçekleştirilen çeşitli iyileştirmelere verilen isimdir.  Organik aramalarda üst sıralarda yer aldığınızda hizmet ve ürünleriniz ile ilgilenen daha fazla potansiyel müşteriye görünür olursunuz. SEO hizmeti, organik aramalarda daha iyi sıralarda yer almanızı sağlıyor, marka bilinirliğinin artmasına yardımcı oluyor.

Neden Seo Hizmeti Almalıyım?

Artan Trafik

Anahtar kelimelerde ilk sıralarda bulunduğunuzda ürün ve hizmetlerinizi arayan daha fazla kullanıcıya görünür olursunuz. Google’da, herhangi bir arama sorgusunda 1.sırada bulunan web sitesi, ortalama %27,5 tıklama oranına ulaşır.

Bir arama teriminde ilk sırada yer alıyorsanız, ilgili anahtar kelime 100 katı arandığında, istatiksel olarak 27-28 ziyaretçi alacağınız anlamına gelir. İlk sıralardan uzaklaştıkça bu sayı önemli ölçüde düşmeye devam eder.

Görünür Olursunuz

Ürün ve hizmetleriniz ile ilgili anahtar kelimelerde ilk sıralarda yer aldığınızda, markanız potansiyel müşteriler tarafından daha görünür olur. İstatistiklere göre kullanıcılar herhangi bir markayı hatırlamadan önce 5 – 7 defa görmüş olması gerekiyor. Rolibo Seo hizmeti, organik aramalarda daha görünür olmanızı sağlar.

Güvenilirlik

Arama sonuçlarında ilk sıralarda yer alan web siteleri daha güvenilir olarak görünüyor. Yapılan araştırmalarda kullanıcıların %98’i 1.sayfada yer alan markayı tercih ediyor. Günümüzde kullanıcıların çoğu arama motorunu kullanıyor ve markanız ile ilgili aramalarda ilk sıralarda bulunuyorsanız kendinizi daha güvenilir olarak konumlandırdığınız anlamına gelir.

Kaliteli Trafik

Kullanıcıların çoğu herhangi bir ürün veya hizmet almadan önce İnternet üzerinden arama gerçekleştiriyor. Seo çalışması yaptırdığınızda, web sitenizde yer alan her sayfa potansiyel müşterileriniz için bir giriş adresi olur. Doğru Seo stratejisi, potansiyel müşterilerinizin satın alma döngüsünün herhangi bir noktasında size ulaşmasını sağlar.

Geleceğe Yatırım

Seo ile ilgili araştırma yaptığınızda “birçok süreçten oluşuyor” ve “sonuçları görmek zaman alır” temel bilgiler arasında yer alır. Seo uzun vadeli bir yatırımdır ve birbirinden bağımsız birçok süreçten oluşur. Yapılan iyileştirmelerin arama sonuçlarına yansıması ortalama 3 ila 6 ay arasındadır. Bu süreçleri doğru yönettiğinizde ilerideki süreçlerde ücretsiz bir trafik kaynağına sahip olacaksınız.

Rakipleriniz Yapıyor!

Sektörde yer alan anahtar kelimeler ile alakalı arama yaptığınızda sonuçlarda belirli sitelerin yer aldığını görüyorsanız, rakiplerinizin seo ile alakalı çalışmalar yaptığı sonucuna ulaşabilirsiniz. İşletmenizi büyütmek ve kullanıcılara daha görünür olmak istiyorsanız, seo hizmetine yatırım yapmanız gerekir.

Gelişmiş Kullanıcı Deneyimi

Kullanıcılar web sayfanızı ziyaret ettiğinde, olumlu bir deneyime sahip olmasını ve aradıklarına kolay bir şekilde ulaşmasını istersiniz. Başarılı bir Seo hizmetinin, gelişmiş kullanıcı deneyimi ve genel kullanılabilirlik odak noktasıdır. Google, kullanıcılarına iyi bir web sitesi deneyimi sunan web sitelerini daha yüksek sıralara taşır.

Rolibo SEO Ajansı Hakkında

Google, arama sonuçlarında kullanıcıların aradıklarına daha hızlı ulaşması ve değişen kullanıcı alışkanlıkları ışığında her geçen gün algoritmasını geliştiriyor. Yeni teknolojiye doğru ve hızlı adapte olan web siteleri, organik aramalarda daha iyi sıralara erişiyor.

Rolibo, web sitenizin organik aramalarda daha yüksek konumlara ulaşmasını sağlıyor ve sürekli değişen teknolojiye hızlı adapte olmanıza yardımcı oluyor.

Manzara tutkunlarını yükseklere çağırıyoruz!


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir