Siri daha akıllı olacak


Apple sanal asistanı Siri‘nin geliştirilmesine oldukça önem veriyor. Financal Times’dan gelen son haberlerde bunu bir kez daha gözler önüne seriyor:  Apple sanal asistan konusunda çalışmaları bulunan İngiltere tabanlı Vocal IQ şirketini satın aldı.
Apple’ın zaman zaman bu tarz ufak çaplı teknoloji şirketlerini bünyesine katmasına alışığız. Bunun altında kullanıcılara geliştirdikleri hizmetlerin her zaman daha iyisini sunma isteği yatıyor. Vocal IQ şirketini özel yapan şey ise dünyadaki diyalogları kendi kendine öğrenen ilk API’yı geliştirmiş olmaları. Yani bu demek oluyor ki Apple Siri’yi insanlarla konuşurken olabildiğince doğal tepki verebilecek seviyeye çıkartmaya çalışıyor.
Günümüzde sorduğumuz soruların çoğuna cevap vermekten gerek duymayan Siri’nin robotumsu tepkilerden kurtulması onu kullanmayı çok daha keyifli ve kolay hale getirecektir. Yeni teknolojisiyle konuşmalarda kullandığımız klasik tepkileri de öğrenip ona göre tepki verecek olan Siri ileride bir Jarvis olabilecek mi bilmiyoruz ama heyecanla bekliyoruz.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.