Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM); Galaxy Note 7'yi Uçakta Kapatın!


Teknoloji devi Samsung, bildiğiniz üzere Galaxy Note 7 telefonlarının tümünü geri çağırarak toplatmaya başlamış ve ücretsiz değişim programlarını hazırlamıştı. Daha önceki haberlerimizde de bahsettiğimiz gibi Note 7’de olan sorun bataryadan kaynaklanan donanımsal bir sorun.
Onlarca Galaxy Note 7 sahibi cihazlarının yandığını hatta patladığını bildirmekte. Eğer hali hazırda Galaxy Note 7 sahibiyseniz telefonu aldığını yere götürmenizi tavsiye ederiz. Bununla birlikte sorun bazı ciddi maddi hasarlara neden olabilir. Hatta öyle ki bir kullanıcı Galaxy Note 7’nin patmasından dolayı arabasında ve evinde ciddi hasarlar meydana geldi.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) ise yaptığı açıklamada ülkemizdeki uçuşlar hakkında bilgilendirme yaptı. Yapılan açıklamada uçakta yangın riskine karşın Galaxy Note 7’nin kapatılması, şarj edilmemesi ve alt bagaja verilmemesi gerektiği vurgulandı.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.