Snapchat'e Bir Darbe Daha; Skype Hikayeler Özelliğini Aktif Etti


Microsoft bugün, Skype’ı baştan aşağıya yeniledi. Yenilenen Skype uygulaması, Snapchat’i kopyalayan ve sömürenler arasındaki yerini aldı. Evet, Hikayeler özelliği de geldi…

2006 yılında Microsoft tarafından satın alınan Skype, her ne kadar ciddi bir kitleye sahip olsa da biraz kurumsal tarafta kaldı ve tüketici odağından biraz uzaklaştı, en azından WhatsApp ve FaceTime’a göre. Ancak Microsoft bu soruna radikal bir değişiklikle son vermek için Skype’ı baştan aşağıya yeniledi.
Highlights (Paylaşımlar) olarak adlandırılan özellik, kişilerinizin video veya fotoğraf paylaşmasını mümkün kılıyor. Böylece Microsoft, Skype’ı biraz daha sosyal bir platform haline getirmiş oldu. Ayrıca Story – Hikayeler – özelliği de Snapchat’ten ve diğerlerinden büyük ilham almış görünüyor fakat Skype’da Story süresi 7 güne kadar çıkabiliyor ve 24 saatten sonra kaybolan hikayeler paylaşmakta mümkün.
Bunun dışında Chats (Sohbet) ve Capture (Yakala) bölümleri de Skype’a eklenmiş durumda. Ayrıca Messenger’dan da alışık olduğumuz Bot’lar da artık Skype’ın bir parçası diyebiliriz. Botlar (Add-in) sayesinde haberler, restoranlar gibi birçok alanda kısa sürede bilgi almanız mümkün kılınıyor.
Microsoft’un yeni nesil Skype’ı artık her anlamıyla yepyeni ve capcanlı diyebiliriz. Daha renkli bir makyaja bürünen Skype daha birçok yeni özelliği ile an itibariyle kullanılabilir durumda. Skype’ın yeni sürümü hali hazırda Andorid için çıkmış durumda. Kısa bir süre içerisinde Windows ve iOS için de çıkış yapacak.

Kaynak; Microsoft


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.