Snapdragon 660 Beklenenden Daha Güçlü


Yakın zamanda Qualcomm tarafından resmen duyurulan Snapdragon 660, orta-üst seviye sınıfı için çıkış yapsa da gelen bilgiler yonganın beklenenden daha güçlü olduğunu gösteriyor.

Qualcomm’un birkaç hafta önce duyurduğu Snapdragon 660 orta-üst seviye için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Çiçeği burnunda yeni yonga, 8 çekirdekli Kryo 260 birimlerinden oluşurken Adreno 512 grafik birimiyle de desteklenen bir yapıya sahip.

Kağıt üzerinde olduğu kadar sentetik testlerde de gücünü ortaya koyan yonga tüm beklentileri aşan bir performans sergilemekte. GeekBench‘ten elde edilen verilere göre Snapdragon 660, Qualcomm’un en güçlüsü konumundaki Snapdragon 835’e oldukça yakın sonuçlar almayı başarmış.
Çoklu çekirdek performansında 5.455 puan alan yonga, aynı testte 6.301 puan alan Snapdragon 835’ten sadece %15.5 daha yavaş. Tek çekirdek tarafındaysa Snapdragon 660, 1.588 puan, Snapdragon 835 1.832 puan almayı başarıyor. Dolayısıyla Snapdragon 660’ın özellikle orta seviyedeki cihazlar için çok güzel bir tercih olacağını düşünüyoruz. Umarız bu yongayı sık sık cihazlarda görebiliriz.
Kaynak;GSMArena


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir