Snapdragon 820'de Yerleşik Virüs Programı Olacak


Qualcomm, Android ekosistemi için önemli bir adım atıyor. Bildiğiniz gibi Android platformunda zararlı yazılım ve programların sayısı hayli fazla, Google’da bu uygulamaların önünü alamadığı için ortaya önemli zaaflar çıkıyor. Qualcomm bu sorunu Smart Protect yazılımı ile çözecek.
İşlemci ile yazılımsal düzeyde bir çalışan Smart Project diğer Antivirüs güvenlik yazılımları gibi bataryayı çok fazla etkilemeyecek. Geliştirilen yazılım sayesinde cihazınıza yüklenen tüm uygulamalar (.apk de dahil) yüklendiği andan itibaren izlenmeye alınacak. Uygulamaların gelen güncellemeleri dahi izlenecek. Dolayısıyla arkada devamlı çalışan yazılım uygulamalarda ve sistemde oluşan en ufak farklılıkta sizi uyaracak.
Özgür bir yazılım için güvenlik en büyük tehlikelerden biridir. Bulunan bir açıktan faydalanacak olan kişi cihazınızın bilgilerine rahatlıkla erişebilir. Bu yüzden -özellikle bu çağda- güvenlik en önemli önceliklerden biri konumunda ki zaten cihazlarımızda bir sürü şahsi bilgi taşıyoruz, bunların güvende olduğunu hissetmemiz gerek.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.