Solo Batman Filminin Kötüsü Deathstroke Olabilir


DC Comics, sinematik evrenini Man of Steel ile başlatmıştı. Sonrasında Batman v Superman ile devam eden DC, şimdilik en son Suicide Squad’ı beyaz perdeye taşımıştı. Özellikle Batman v Superman ve Suicide Squad eleştirmenler tarafından hiç beğenilmemiş olsa da DC sinematik evreni için bu filmler oldukça önemli.
Burada gördüğümüz yeni Batman ise bildiğiniz gibi Ben Affleck tarafından harika şekilde canlandırılmıştı. Hatta Ben Affleck ve DC Comics’in patronu Geoff Johns solo bir Batman filmi için senaryonun yazımına başlandığını bildirmişti. Hatta yönetmen koltuğunda bizzat Ben Affleck oturacak olması herkesi heyacanlandırmıştı.


Bununla birlikte geçtiğimiz kısa süre içerisinde Ben Affleck, Twitter hesabından bir video paylaştı. Açıklaması bulunmayan videoda Batman’ın baş düşmanlarından olan Deathstroke’u görüyoruz. Anti-Kahraman olan Deathstroke‘un böylece solo Batman filminin ana kötüsü olacağını söyelebiliriz. Ayrıca belirtmek gereki ki Batman filminin vizyon tarihi henüz kesinleşmiş değil.

Deathstroke Kimdir?

Asıla adı Salde Wilson olan Nam-ı diğer Deathstroke, ordu tarafından üstün insan güçlerine kavuşturulmuştur. Sonrasında askerliği bırakıp paralı suikastçı olmuştur. Süper insan seviyesinde dayanıklılık ve güce sahip olan Deathstroke, iyileşme özelliğine de sahiptir. New 52 ile birlikte güçleri biraz daha artmıştır.
Ek olarak belirtmek gerekir ki Marvel’in Deadpool karakteri Deathstroke’tan esinlenmiştir. Hatta Deadpool’un asıl ismi de yine Deathstroke ile benzerlik göstermesi açısından Wade Wilson olarak belirlenmiştir. Deadpool sadece biraz daha çılgındır işte.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.