Sony Xperia C5 Ultra İçin Android 6.0 Güncellemesi Çıktı


Orta seviyeye hitap eden ve özellikle öz çekim kamerası ile segmentinde iddialı olan Sony Xperia C5 Ultra, Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesini aldı. Sony bir süredir zaten orta seviyedeki modellerine Android 6.0 güncellemesini vermeye başlamıştı, şimdi sıra Xperia C5 Ultra‘da.
Şimdilik sadece çift SIM kartlı Xperia C5 Ultra modelleri için yayınlanan güncelleme sonrasında diğer modeller içinde çıkışını yapacak. Android 6.0.1 ile Xperia C5 Ultra’nın arayüzü yenileniyor. Sistemin genel performansının arttırıldığı güncelleme kamera tarafında da iyileştirmeleri içeriyor. Ek olarak standart Android 6.0 yenilikleri de yine güncelleme ile birlikte geliyor.
Şebeke üzerinden veya Sony PC Companion uygulaması aracıyla erişilebilir durumda olan güncelleme kısa sürede diğer Xperia C5 Ultra modellerine gelecek. Bunun dışında cihaza gelen güncelleme 29.2.B.0.122 yapı numarasına sahip olacak.
Kaynak; XperiaBlog


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

13 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Hala alamadım güncellemeyi ve görünmüyor gerçekten çıktı mı bizi mi koparıyonuz… çıldırcam….

  1. Yayınlanan güncelleme yazıda belirttiğimiz gibi Dual SIM modellerine verildi. Yakında diğer C5 Ultra modellerine yani ülkemizdeki modellere de gelecektir.

  1. Firma açıklamadan bizim kesin bir şey söylememiz imkansız, sadece tahminde bulunabiliyoruz. Android ekosisteminde güncellemeler bölgesel olarak verildiği için geç gelebiliyorlar ülkemize. Hali hazırda Latin Amerika, Avustralya ve İtalya gibi ülkelere güncelleme gelmiş durumda. Sony Türkiye ile iletişime geçebilirseniz daha net sonuca ulaşabilirsiniz.

 2. arkadaşlar güncelleme bugün geldi indirdim kurdum ve telefonum com.phone işlem durduruldu hatasını veriyor telefonu kullanamıyorum hatay çözüm bulan arkadaşlar yardımcı olurlarsa makbule geçer

 3. telefonumu kullanamıyorum sürekli hata veriyor com .phone durduruldu diyor ne yapıcam bi yardmcı olun

 4. Merhaba c5 ultra kullanıcısıyım güncellemeden sonra kamera çözünürlük olarak tat vermiyor bir de ters ve küçük kaydediyor fotoğrafı yardımcı olurmusunuz

  1. Bu konuda bizim elimizden maalesef bir şey gelmez. Yazılımsal bir sorun gibi duruyor. Sony’den Update Fix beklemeniz gerekiyor. Faydası olur mu bilmem ama mağazadan farklı bir kamera uygulaması ile bir deneyin belki onda bu sorun yaşanmayabilir.

 5. Arkadaşlar ekranda sararma vardı. Telefon değiştirildi. Android 6 lı yeni bir c5 ultra verildi. Ama Bluetooth problemi var. Arabanın bleutooth’una bağlanıp bağlanıp kopuyor. 1 evvel ki telefonda da Android 6 yüklediğimde aynı problem olmuştu. Bu yazılımı kimse kontrol etmiyor mu? O kadar zaman bunun için mi bekledik? Yuh valla ne diyeyim.