Sony Xperia E5 Türkiye'de Satışa Çıktı


Geçtiğimiz ay piyasaya giren Sony Xperia X’in ardından bir başka cihaz daha Türkiye pazarına giriyor. Sony’nin orta seviyeye yönelik olarak hazırladığı Xperia E5, firmanın diğer modellerine göre daha uygun fiyatıyla sahip olduğu segmentte daha geniş bir kitleye hitap edecek.
Cihazın teknik özelliklerini belirtmek gerekirse Xperia E5, 5 inç büyüklüğünde 720p HD ekrana sahip. Bu ekrana gücünü veren ise MediaTek imzalı 4 çekirdekli MT6735 olurken grafik kanadındaki yükü ise Mali T720-MP2 çekiyor. 1.5GB RAM ve 16GB dahili depolama ile desteklenen modelde 200GB’a kadar microSD kart desteği bulunuyor. Kamera tarafında cihazın arka kısmında 13MP ana kamera yer alırken ön tarafta ise 5MP kamera konumlandırılmış.
Sahip olduğu 2700mAh gücündeki batarya sayesinde Sony’e göre 2 günü çıkaran bir pil performansı sergileyen Xperia E5, Türkiye’de 999TL fiyat etiketiyle satışa sunulmuş durumda. Cihazın Grafit siyah ile beyaz renk seçenekleri bulunuyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.