Sony Xperia XZ1 Her Yanıyla Göründü; Sürpriz Yok!


Bu ne ya, dünün aynısı

Sony’nin Xperia XZ1 olarak adlandırılan yeni bir amiral gemisi üzerinde çalışıyor. Firmanın en yeni üyesi olacak olan Xperia XZ1’i @onleaks ve CompareRaja’nın sızdırdığı görseller sayesinde tüm açılarıyla görme fırsatı yakalıyoruz ve görseller bizlerde hiçbir şaşkınlık bırakmadı.
Çünkü, Xperia XZ1, büyük ölçüde Xperia XZs modeline benziyor. Hatta ayırt etmesi bile zor. Ön yüzden bakınca iki model arasındaki farkı ayırt etmek neredeyse imkansızken telefonun arka tarafı farkları ayırt etmek için daha ideal diyebiliriz. Zira, kameranın yanında yatay şekilde flaş ve sensörler bulunuyor, XZs’de dikeydi.


Telefonun üst kısmında bir kulaklık girişi, alt kısmında da bir USB Type-C girişi bulunuyor. Sağ tarafta bir güç düğmesi, ses düğmeleri ve deklanşör butonu, sol tarafta ise hibrid microSD / SIM kart yuvası var. Güç tuşunun ayrıca parmak izi tarayıcı olduğunu belirtelim.
Bunlarla birlikte Xperia XZ1, 5.2 inçlik ekran ve 146.8 x 73.4 x 7.6mm boyutlar ile gelecek. Ekranın çözünürlüğü hakkında henüz bir bilgi bulunmazken telefonda Snapdragon 835, 4 GB RAM, 3000mAh batarya, 19 MP arka ve 12 MP ön kamera yer almasını bekliyoruz.
Xperia XZ1’in yanında ayrıca Xperia XZ1 Compact ve Xperia X1, 31 Ağustos’ta IFA 2017 kapsamında tanıtılabilir.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir