Sony Xperia XZ1 ve XZ1 Compact Fiyatları Ortaya Çıktı


Neden tüm Xperia’lar birbirini benziyor?

Sony’nin bu ayın sonunda yani 31 Ağustos’ta IFA fuarı kapsamında düzenleyeceği lansmanda Xperia XZ1 ve XZ1 Compact akıllı telefonlarını duyurmasını bekliyoruz. Modeller hakkında ise yeni gelen bilgiler fiyatlarını bizlere gösteriyor.
Her iki model hakkında da bu zamana kadar çok az sızıntı ve bilgi elimize ulaştı ve hiçbir güvenilir kaynakta fiyat bilgisi paylaşılmadı.
Neyse, bu şimdi değişiyor. Roland Quandt‏ (@rquandt) tarafından belirtilenlere göre Xperia XZ1, 599 GBP (770 Dolar), Xperia XZ1 Compact ise 499 GBP (640 Dolar) fiyat etiketine sahip olacak.


Daha önceden elimize ulaşan bilgilere bakacak olursak tasarımsal açıdan her iki telefon da önceki modeli oldukça andırıyor olacak. Sony’nin yıllardır tasarım alanında hiçbir şey yapmayışı kullanıcıların gözünden düşmesine neden oluyor.
Xperia XZ1’in 5.2 inçlik ekrana, Snapdragon 835, 4 GB RAM, 3000mAh batarya, 19 MP arka ve 12 MP ön kamera yer sahip olmasını bekliyoruz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Xperia tasarımcılarına bir Samsung telefon alıp incelemelerini ya da en yakın köprüden atlamalarını tavsiye ediyorum.

    1. Xperia Z2’den bu yana değişen tek şey güç butonu oldu. Yeni yetme Essential’e baksalar keşke. Ya da köprü daha iyi olur.