Sony Xperia Z5 Ultra, Z5 ve Z5 Compact Çok Yakında Bizlerle


Sony kısa süre önce Z3+ ve Z4’ü tüketicilerin beğenisine sunmuştu. Her iki cihazda aynı olmasına rağmen adlandırma Japonya ve global satışta farklı yapılmıştı. Şimdi ise Xperia Z5 ailesine dair söylentiler yayılmaya başladı.
Xperia Z5‘in Snapdragon 820 kullanılacağı söyleniyor ki zaten önceki haberlerimizde Qualcomm’un Snapdragon 820 örneklerini Sony’e göndermeye başladığını sizlere iletmiştik. Modelde 4GB RAM, 4500 mAh bataryanın dışında Sony Exmor RS IMX230 CMOS sensör bulunacak. 21 MP çöznürlük sunan sensör 4K ve HDR özelliklerine sahip.
Z5 Compact ve Z5 Ultra hakkında fazla bir bilgi bulunmuyor ama zaten Z5 Compact donanımı Z5 ile benzer olacaktır. Z5 Ultra ise Sony’nin Phablet sınıfında ki modeli olup parmak izi okuyucusu ile gelecek gibi görünüyor. 3 modelin çıkış tarihi ise Eylül ayı işaret ediliyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.