Sony, Xperia Z5 ve Önceki Modeller için Android 7.0 Nougat Güncellemesini Durdurdu!;


Kısa bir süre önce Sony, Xperia Z5 ailesi için Android 7.0 Nougat güncellemesinin dağıtımına başlamıştı. Güncellemenin dağıtımının üzerinden henüz iki gün geçmişken firma radikal bir karar alarak Android 7.0 Nougat dağıtımını bu modelleri için durdurdu.
Sony, sadece Xperia Z5, Z5 Premium ve Z5 Compact modelleri için değil aynı zamanda Xperia Z3+, Z3+ Dual ve Z4 Tablet modelleri için de güncellemeyi geri çekti. Kullanıcılar tarafından gelen bilgiler de bu haberi doğruluyor. Kullanıcılar, güncelleme dosyasının serverlar üzerinden geri çekildiğini onaylıyor. Bunun yanında Xperia X serisi için güncellemesi devam ediyor.
Öte yandan Sony tarafından resmi bir açıklama da gelmiş değil. Güncellemenin neden geri çekildiğini şuan için söylemek zor. Ancak bazı kaynaklar güncellemede sorun olduğunu ve bu yüzden durdurulduğunu söylerken bazı kaynaklar ise sorunun serverdan kaynaklı olduğunu belirtiyor. Bununla birlikte tekrardan güncellemelerin ne zaman başlayacağı da bilinmiyor.
Kaynak; PhoneArea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.