Söylemiştik; Üç Adet Radeon RX Vega Ekran Kartı Geliyor


AMD, beklenti ve beklemek

Sizde bıktınız biliyoruz ancak işimiz bu haberleri yapmak. Bir türlü çıkmadı Radeon RX Vega kartlar fakat az kaldı sıkın dişinizi. Bu ayında sonundaki SIGGRAPH etkinliğinde tanıtılmalarını beklediğimiz kartlar hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Daha doğrusu, söylenti olarak dolaşan bilgiler biraz daha kesinleşti.
Şimdi, yaklaşık 2 ay önce sizlere üç tane RX Vega kartının geleceğinden bahsetmiştik. Yeni haberler bunları onaylıyor ve kartların GPU adlarını bizlere gösteriyor. Sırasıyla en güçlüden başlayarak, RX (Vega XTX), RX (Vega XT) ve RX (Vega XL).

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR; AMD Radeon RX Vega Serisi, Çıkış Tarihi ve Fiyatı


Vega XTX ve Vega XT en güçlüleri olacak ve teknik açıdan da birbirlerine oldukça yakın olacaklar. Her iki kart da, 4096 Stream işlemcisine sahip olacak. Kartlardaki farklılıklar güç tüketimi ve frekans hızı tarafında gerçekleşiyor. Vega XL ise Vega 10 GPU’sunu kırpılmış hali olarak karşımıza geliyor olacak. 3584 adet Stream işlemcisine sahip olan kart serinin alt tabakasında yer alacak.
Temmuz ayının sonunda tanıtılacak olan ekran kartları referans tasarım olarak Ağustos başında piyasaya girecek. Nispeten en güçsüz model ise Ağustos sonuna doğru bizlerle olacak. Özelleştirilmiş tasarıma sahip (Asus, MSI, Zotac, Sapphire üretimler) için ise Eylül ayını beklemeniz gerekecek.
Kaynak; 3DCenter VideoCardz


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.