Spotify ile Sony Music Lisans Anlaşmasına Vardı


Lisans anlaşması Yolla

Spotify son aylarda yaptığı hamleler ve anlaşmalar ile gelirini arttırmaya çalışıyor. Uzunca bir süredir yüksek gelir sağlayan ancak buna rağmen giderleri de oldukça büyük olan şirket, zarar etmekten bir türlü kurtulamamıştı. Son bir iki aydır, sponsorlu şarkılar, Facebook Messenger ile yoğun ilişki, Universal Music Group anlaşmalar ve telif konusunda yeni adımlar atan Spotify, şimdi de Sony Music ile lisans anlaşması sağladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR; Spotify, Şimdi Facebook Messenger’da

Billboard’a göre Spotify, Sony Music ile lisans anlaşmasını hali hazırda imzalamış durumda. Oldukça popüler müzisyenleri temsil eden Sony Music ile yapılan anlaşmanın UMG ile yapılan anlaşmayla benzer olduğu tahmin ediliyor. Yani, Spotify, telif ücretlerini düşürmeye çalışıyor bu sayede giderlerini azaltmayı hedefliyor. Chainsmokers, Sia, Zara Larsson  gibi ünlü isimlerin olduğu Sony Music ile yapılan anlaşmanın detayları haftaya netleşecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR; Spotify Kullanıcı Sayısı Hızla Artıyor… Ancak Zarar da Büyüyor

Öte yandan Spotify’ın şimdiki hedefi ise Ed Sheeran, Madonna, Coldplay, Metallica ve David Guetta yine önemli sanatçıların olduğu Warner Music Group ile anlaşma sağlamak, hedef yine aynı; telif ücretlerini düşürmek.
Firma bu anlaşmalar ile belini doğrulttuğunda gelecek yıl halka arz edilecek.
 


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.