Spotify “Türkiye Müzik Haritası”nı Yayınladı; Lider Sezen Aksu


File photo dated 11/06/14 of the Spotify App an Apple iPad, as award-winning Ed Sheeran has supported the levels of payments made to artists by streaming service Spotify and pointed the finger at record labels for poor returns.

Spotify, Türkiye’nin müzik haritasını paylaştı. Türk kullanıcılar, Sezen Aksu ve Sıla’ya büyük ilgi gösterirken Müslüm Gürses ve Ahmet Kaya şarkılarını da unutmuyor.

Spotify tarafından Türkiye’nin 81 ili baz alınarak 2017’nin ilk üç aylık döneminde en çok dinlenen sanatçıları kapsayan Türkiye Müzik Haritası yayınladı. Yayınlanan listede bu dönende en çok dinelenen yerli ve yabancı sanatçılar ve en çok dinlenen şarkılar yer alıyor. Lafı uzatmadan listeyi paylaşalım. Aralarında dinlemediğiniz varsa çalma listenizi düzenlemenizin zamanı geldi demektir 🙂
Ocak-Mart Dönemi En Çok Dinlenen Sanatçılar

 1. Sezen Aksu
 2. Sıla
 3. Norm Ender
 4. Müslüm Gürses
 5. Sagopa Kajmer
 6. Duman
 7. Teoman
 8. Sancak
 9. Ahmet Kaya
 10. Allame

Bu liste Türkiye geneli olsa da bölgesel olarak farklılık gösterebiliyor. Doğu Anadolu’da Ahmet Kaya fazlaca dinlenirken İç Anadolu’da  Allame, Ege bölgesinde İzmir’li grup ”Adamlar”, Marmara ve Karadeniz Bölgesinde Buray fazlaca dinlenenler arasında giriyor.
Ocak-Mart Dönemi En Çok Dinlenen Şarkılar

 1. İhanetten Geri Kalan – Sezen Aksu
 2. Yan Benimle – Sıla
 3. Deli – Norm Ender
 4.  Affet – Müslüm Gürses
 5. 366. Gün – Sagopa Kajmer

Ocak-Mart Dönemi En Çok Dinlenen Yabancı Sanatçılar

 1. Ed Sheeran
 2. The Weeknd
 3. The Chainsmokers
 4. Sia
 5. Rihanna

Ocak-Mart Dönemi En Çok Dinlenen Yabancı Şarkılar

 1. Ed Sheeran / Shape of You
 2. The Weeknd / Starboy
 3. The Chainsmokers / Paris

Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.