Suicide Squad Eleştiri Oklarının Hedefi Oldu!


Suicide Squad belkide bir çok bu yıl beklediği en büyük yapımlardan bir tanesi. Geniş oyuncu kadrosu ve diğer çizgi roman filmlerinden çok daha farklı atmosferi ile şimdiden fragmanları ile büyük bir kitle oluşturmuş durumda. Bunun yanında bazı araştırmalara göre Suicide Squad internette en çok konuşulan film konumunda.
4 Ağustos’ta ABD’de vizyona girecek olan dev yapım ülkemizde ise 12 Ağustos’ta sinema severlerin karşısına  çıkacak. Filmin ön gösterimine gider basın ve eleştirmenler ise görüşlerini bugün itibarıyla belirtmeye başladılar. Eleştirilerin büyük bir çoğunluğu filmi kötülerken bazıları ise gerçekten beğenmiş. Özellikle Rotten Tomatoes‘in filme %32 puan vermesi en çok ilgiyi çekenler arasında. Aynı site Batman v Superman’e %27, Iron Man 2’ye ise %72 vermeyi başarmıştı. (Nasıl başardı bizde bilmiyoruz.)
suicide-squad-movie-characters-calendar
Tüm eleştirileri bir yana atarsam şahsen film hakkında hala olumlu duygularımın en üst seviyede olduğunu söylemeliyim. Sadece fragmanlar ve hikayesi hatta geçeceği atmosfer için bile gidilip izlenmesi gereken bir yapıt. Aynı eleştirmenler daha önce BvS’yi de eleştirmişlerdi. Evet, BvS çok iyi bir ”kahraman” filmi olamamıştı ama yerden yere vurulacak kadar da kötü değildi. İsterseniz bir iki eleştiri ve görüşü sizinle paylaşalım.
Comicbookmovie.com ”Suicide Squad, The Dark Knight Rises’dan beri DC’nin çıkardığı en iyi film! Aksiyon sekansları ve David Ayer’in yönetimi mükemmeldi. DCEU’nun eksikliği bu filmde vardı; zevk. 2016’nın Guardians of the Galaxy’si! Çok özel ve farklı bir şey, sonunda DC’nin ihtiyacı olduğu mizah ve eğlencenin olduğu bir film. Kesin olan bir şey var; kötü olmak iyi bir şey.”
Thenewsrecorder.com ”Leto’nun performansı büyüleyiciydi fakat hayal kırıklığı yaratan şey Joker’in filmde yer aldığı süreydi. Sadece 25 dakika civarı izleyebildik. Film iyiydi ama performanslar olağanüstüydü, olay filmde neler olduğu değil, karakterlerin kafasının içinde neler olduğuyla ilgiliydi. Villain ve hikayeden çok baş rollere odaklanılmış. Batman v Superman’den daha iyiydi. Aklımızdaki sorular şunlar; ”Bu film sınırları genişletecek mi?” Hayır. ”Film havalı ve acayip mi?” Evet. ”İzlemesi eğlenceli mi?” Sonuna kadar! ”İzlemeli misiniz?” Tereddüt bile etmeden.
Rogersmovienation.com ”Aksiyon sahneleri çok gergin, hikaye ise diğer filmlerden çalındığı için ağırlığın altında eziliyor. Ayer bu film için kesinlikle yanlış bir seçim. Aşırı şişirilmiş Robbie ise o kadar da parlak bir yıldız değil, bunu neden daha çok ön yerine arkadan çekildiğinde anlıyoruz. Her karaktere ayrı bir rock müziği vermek Guardians of the Galaxy’den çalınmış olsa da pek tutmuyor. Dört üzerinden iki yıldız.”
Hollywoodreporter.com ”Suicide Squad supervillain’lardan oluşan bir all-star takımını bir araya getiriyor ve onlarla ne yapacağını bilemiyor.”
İndiewire.com ”Gelmiş. Geçmiş. En Kötü. Kahramanlar. sloganını unutun, bu adamlar nasıl kötü olunacağını bile bilmiyor.”
Time.com ”Harley Quinn’in giriş sahnesi filmin en güzel anıydı. O sahne bitince salondan çıkabilirsiniz. Margot Robbie size kendini her türlü sevdirebilecek bir oyuncu ama Suicide Squad onun hakkını vermiyor, aslında kimsenin hakkını vermiyor.”

Kaynak


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir