Suicide Squad Gişe Hasılatına Rekorlarla Başladı!


Eleştirmenler tarafından eleştiri yağmuruna tutulan DC’nin kötü adamları bir araya getirdiği ve çizgi roman kültürünün en köklü ekibi olan Suicide Squad, geçtiğimiz hafta yani 4 Ağustos’ta ABD’de vizyona girmişti. Her ne kadar kötü eleştiriler gelsede film gişeye rekorlarla başladı ve oldukça beğenildi. (Buda sana kapak olsun Rotten Tomatoes)
Yılın en beklenen filmi olan Suicide Squad, DC sinematik evreninin üçüncü filmi oluyor. Man of Steel ve BvS’den sonra gelen bu dev yapım içerisinde bukez kahramanları değil, kötüleri topluyor. Geçtiğimiz Cuma günü ABD’de vizyone giren dev yapım ilk haftasonunda 135.1 Milyon dolar hasılat elde etti. Bu rakam gelmiş geçmiş en iyi Ağustos ayı açılışı konumuna geliyor ve liderliği Guardians of the Galaxy‘den alıyor. Guardians of the Galaxy’nin hasıları ise 94.3 Milyon dolardı.
Lane-Suicide-Squad-3-1200
Şimdiye kadar 57 ülkede vizyona giren Suicide Squad, ABD dışında 132 Milyon dolarlık hasılat elde etti. Ki, bu rakam Ağustos ayının en iyi ABD dışı çıkışı oluyor ve yine liderliği Guardians of the Galaxy’den alıyor. Suicide Squad, ilk haftasonu itibariyle toplamda 267.1 Milyon dolar hasılat elde etmiş durumda.
Türkiye’de 12 Ağuston tarihinde vizyone girecek olan Suicide Squad’da A.R.G.U.S. adlı gizli bir devlet oluşumu en kötüleri bir araya getirerek onlardan İntihar Timi olmaları isteniyor. Önemli ve tehlikeli görevlerde kullanılan ekipte Will Smith, Margot Robbie, Jared Leto, Jai Courtney, Joel Kinnaman, Cara Delevingne ve Viola Davis gibi çok büyük yıldızlar yer alıyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir